Czyszczenie historii google

0
866
czyszczenie historii google

Historia fraz wpisywanych w wyszukiwarkę jest bardzo pomocna dla każdej osoby, która chce ocenić, jakie zagadnienia najbardziej ją interesują. Ponadto w przypadku, gdy dana treść jest wpisywana do wyszukiwarki wielokrotnie, możliwa jest do odtworzenia za pomocą formularza automatycznego uzupełniania. Dzięki takiej funkcji nie jest konieczne wpisywanie frazy, która budzi nasze zainteresowanie. Wówczas wystarczy napisanie jednego wyrazu, a całe zagadnienie jest poszerzane o niezbędne nam wyznaczniki.

Duże znaczenie ma fakt, iż założeniem takich rozwiązań jest zwiększenie funkcjonalności wyszukiwarek internetowych. Wszelkie wyniki, które po chwili się ukażą, będą tożsame z tymi, jakie były uprzednio wyświetlone. Sprawę ułatwia fakt, że odwiedzone strony są zaznaczone kolorem fioletowym. Dzięki temu nie jest konieczne wertowanie poszczególnych witryn w celu znalezienia odpowiednich treści. Bardzo ważna jest również funkcja polegająca na możliwości sprawdzenia daty i godziny, w której nastąpiło ostatnie wejście na stronę. Jest to bardzo przydatne podczas cytowania źródeł internetowych w pracach magisterskich oraz innego rodzaju literaturze.

Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których użytkownicy internetu wolą ukryć, jakie wyniki wyszukiwania uzyskali. W takiej sytuacji niezbędne jest skorzystanie z specjalnej funkcji, która umożliwia zniwelowanie poszczególnych rekordów. W pierwszej kolejności należy wpisać pierwszy człon konkretnej frazy. Obok niej wyświetli się przycisk z napisem „usuń”. Można również dokonać zbiorczego kasowania pozycji z określonego przedziału czasowego.

komputer

Niezbędne jest jednak w tym zakresie zalogowanie się na konto Google

Po wpisaniu odpowiednich danych dostępowych należy sprawdzić panel konfiguracyjny, w którym istnieje odpowiednia zakładka. W przypadku, gdy wyszukiwania te będą cenne dla innej osoby, która korzysta z tego samego komputera, warto zoptymalizować cały proces poprzez dodanie dwóch różnych kont. Tym samym osoba, która będzie korzystała z wyszukiwarki, powinna w pierwszej kolejności zalogować się na swój spersonalizowany profil.

Czyszczenie historii Google czasami nie jest wystarczające dla prawidłowego funkcjonowania wyszukiwarki internetowej. W takiej sytuacji niezbędne jest skorzystanie z jej modułu wewnętrznego. Każda przeglądarka zawiera panel, w którym wyświetlane są wszelkie odwiedzane strony – zarówno te, do których dana osoba trafiła za pośrednictwem wyszukiwarki, jak również witryny, których adres był fizycznie wpisywany. Całą dotychczasową historię przeglądania można usunąć za pomocą jednego kliknięcia myszą.

Czasami jednak takie działanie wydaje się być całkowicie bezcelowe, bowiem kasacji powinny podlegać tylko poszczególne rekordy. W takim przypadku konieczne jest ich mechaniczne zaznaczenie, a następnie skorzystanie z opcji ich usunięcia. Jeżeli przeglądarka internetowa działa wolno, warto rozważyć możliwość wyczyszczenia wszystkich plików cookies. Należy jednak wskazać, iż działanie tego typu na ogół usuwa również automatyczne uzupełnienia w wszelkich formularzach, w tym dane logowania. Nie zawsze jest to korzystne, dlatego do omawianej opcji warto podejść z dużą dozą rozwagi.

laptop

Stosunkowo nowym rozwiązaniem, które jest już obecne w niemal każdej przeglądarce, jest tryb incognito. Korzystanie z niego polega na tym, że wszelkie dane wprowadzone przez użytkownika – począwszy od adresów stron, skończywszy na informacjach umieszczonych w formularzach – nie jest zapamiętywana. Jest to bardzo dogodna opcja w sytuacji, gdy korzysta się z cudzego komputera.

Warto wskazać, że wszelkie aplikacje internetowe, do których użytkownik się zalogował, nie zapamiętują jego haseł. Z trybu incognito bardzo często korzysta się również w zakładach pracy, gdzie w trakcie przerwy przeszukuje się internet w celach prywatnych. Jeżeli pracodawca nie dysponuje odpowiednim oprogramowaniem do wykrywania tego typu działań, przeglądanie stron internetowy w wskazanym trybie jest całkowicie bezpieczne dla poufności użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here