Jak nawilżyć suche włosy?

0
1137
Jak nawilżyć suche włosy?

Tak bardzo przejmujesz się wyglądem swoich włosów, że w pewnym stopniu sama możesz wpływać na ich prezencję dość niekorzystnie. Zapewne codziennie starasz się je odpowiednio pielęgnować. Nakładasz na ich powierzchnię ogromną ilość najróżniejszych kosmetycznych preparatów, przebierając w tych wszystkich odżywkach, maskach i szamponach, których w drogeriach znajdujesz co nie miara. Ich składy w rzeczywistości pozostawiają wiele do życzenia, ale skoro polecają ci je wszystkie twoje koleżanki z pracy, zakładasz, że po prostu musisz z nich korzystać, jeśli chcesz, aby twoje włosy pięknie wyglądały.

Poświęcasz na taką pielęgnację nawet dwie godziny dziennie. Nie dość, że obciążasz włosy chemicznymi substancjami, które wchodzą w skład większości drogeryjnych preparatów, to jeszcze do tego męczysz je produktami przeznaczonymi do stylizacji. Jeśli twoim pasmom brakuje objętości, szukasz takich pianek, które mogłyby ją zwiększyć, a jeżeli są one mocno rozdwojone na końcach, wsmarowujesz w nie każdego dnia natłuszczające olejki. Oprócz tego prawdopodobnie często zdarza ci się je suszyć, zwłaszcza gdy zdarzy ci się zaspać i musisz w ciągu trzydziestu minut przygotować się do wyjścia z domu, a równie często korzystasz z prostownic i lokówek, dzięki którym osiągasz zupełnie inny efekt na głowie. A co to ci koniec końców daje? Ano tyle tylko, że twoje włosy są już tak tym wszystkim zmęczone, że zaczynają się buntować – robią się przesuszone, rozdwojone na końcach i mocno zniszczone. W takim wypadku powinnaś dowiedzieć się, jaka najlepsza maska nawilżająca do włosów sprawdzi się właśnie u ciebie. Musisz zapewnić swoim pasmom wyższy poziom nawilżenia. A zrobisz to z pomocą kilku sposobów.

Zanim jednak przejdziesz do swojej ulubionej części pielęgnacji włosów, czyli do wybierania tych wszystkich preparatów kosmetycznych i zakupów w drogeriach, pomyśl, czy przypadkiem nie popełniasz pewnych błędów w przypadku sposobu żywienia. Od twojej codziennej diety naprawdę wiele zależy. Nie dość, że ma ona olbrzymi wpływ na twoje zdrowie, to jeszcze do tego bierze sporą odpowiedzialność za twój wygląd zewnętrzny. Jeśli nie odżywiasz się odpowiednio, nie jesteś w stanie cieszyć się piękną prezencją. Sprawdź więc sama i przyznaj się przed samą sobą, z czego tak naprawdę składają się twoje codzienne dania. Koniecznie zacznij uzupełniać je pełnowartościowymi źródłami witamin i minerałów.

Korzystaj jak najczęściej ze świeżych warzyw i owoców. Teraz, póki jeszcze mamy zimę, możesz zastępować je mrożonkami, ale gdy tylko pogoda za oknem zacznie robić się przyjemniejsza, sięgaj po surowe wersje tych produktów i najlepiej dodawaj je do wszystkich posiłków. Zacznij odżywiać swoje włosy od środka! Zapewnij im optymalną dawkę witamin i substancji mineralnych, które mają o wiele lepsze działanie od wszelkiego rodzaju masek, odżywek i szamponów.

Pilnuj też tego, aby w twojej codziennej diecie nie brakowało źródeł zdrowych tłuszczy. Możesz korzystać tutaj z orzechów, olejów roślinnych i morskich ryb, dzięki którym twoje włosy będą lepiej natłuszczone, odżywione i tym samym nawilżone. A gdy już dieta zostanie uporządkowana, zajmij się samą pielęgnacją. Zobacz, jaka najlepsza maska nawilżająca do włosów jest teraz polecana w sieci – przejrzyj różnorodne fora internetowe i zainspiruj się zabiegami przeprowadzanymi przez inne kobiety. Testuj na sobie różne produkty, sprawdzając również te w stu procentach naturalne. Najprawdopodobniej to właśnie one zadziałają na twoje włosy najlepiej i najbardziej efektywnie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIdealne wakacje
Następny artykułCzy ziemniaki tuczą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here