Idealne wakacje

0
1185

Czerwiec to miesiąc, gdy rozpoczynają się wakacje, a pogoda staje się coraz bardziej ładniejsza i zachęcająca do tego, by wybrać się na odpoczynek. Warto pomyśleć o tym, gdzie na wakacje w czerwcu najlepiej pojechać.

Przede wszystkim czerwiec to dopiero początek sezonu urlopowego, więc plus z takich wakacji jest taki, że nie ma jeszcze wielkich tłumów ludzi, a ceny są niższe. Można pojechać na spokojny wypoczynek z gwarancją, że nie trafimy na przeładowane, zatłoczone miasta, plaże czy górskie szlaki. Dlatego czerwiec może być dobrym miesiącem na urlop.

Warto pomyśleć o wczasach nad morzem. Polskie morze o tej porze roku jest jeszcze chłodne, a pogoda bywa zdradliwa, jednak jeżeli nie przepadasz za ciągłym wylegiwaniem się na plaży i męczy cię ostre słońce, takie wakacje mogą być dla ciebie idealną opcją. Spacery po plaży, zwiedzanie miast, spokojny odpoczynek w kurortach, zabytki czy odpoczywanie w dobrych restauracjach – nad polskim morzem jest wiele miejsc, gdzie można spędzić miło czas poza plażowaniem. Jeżeli jednak wolisz słońce i ciepło, może warto pomyśleć o wakacjach nad Adriatykiem. W Chorwacji na pewno nie zawiedzie cię pogoda ani nie zabraknie słońca na plażowanie, poza tym morze jest tam dużo cieplejsze, nie zapłacisz też wiele więcej za taki wyjazd. Nadmorski kurort to przyjemna opcja, gdzie na wakacje w czerwcu możesz pojechać.

Jeżeli jednak nie przepadasz za plażą i morzem, na pewno nie zawiedzie cię wypad w góry. W Polsce jest wiele przepięknych górskich miejsc, gdzie możesz spędzić czas aktywnie na szlaku, oddychając wspaniałym, świeżym powietrzem, a wieczory spędzać w karczmach przy dobrym grzańcu. Plusem wakacji w górach w czerwcu jest to, że temperatury nie są jeszcze tak wysokie i raczej nie doznasz przegrzania czy oparzeń słonecznych na górskim szlaku. Podobnie jak w przypadku wakacji nad morzem, szlaki raczej nie będą przepełnione i będziesz mógł cieszyć się wypadem w góry bez obaw, że będziesz szedł w tłumie ludzi. Warto na takie górskie czasy o tej porze roku zaopatrzyć się w ubrania przeciwdeszczowe i również cieplejsze swetry i kurtki – chociaż na nizinach może być już bardzo ciepło, w górach, szczególnie tych wysokich może być bardzo zimno, a w wyższych partiach może wciąż zalegać śnieg.

Kolejną przyjemną opcją gdzie na wakacje w czerwcu jest zwiedzanie miast. Mniejsza liczba turystów sprawi, że oglądanie zabytków staje się o wiele milsze, niż gdy musisz przeciskać się przez tłum ludzi by zobaczyć to, co cię interesuje. Poza tym nawet jeśli pogoda nie sprzyja, zawsze w dużym mieście możesz schronić się w jakiejś pięknej kawiarence lub restauracji, albo iść zwiedzać muzeum.

Podsumowując, można spędzić urocze i spokojne wczasy również na początku lata. Niewątpliwym plusem pojechania na wakacje na początku sezonu jest to, że na pewno nie spotkasz się w wymarzonym miejscu z ogromnym tłumem ludzi i niekończącymi się kolejkami. Zależnie od tego co preferujesz, jest bardzo dużo możliwości tego, gdzie na wakacje w czerwcu możesz się wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here