Stopień utraty włosów – jak go rozpoznać?

0
894
Stopień utraty włosów

Wbrew temu co wydawać się może niektórym osobom niezaznajomionym z tematem, początkowe stadia łysienia telogenowego, plackowatego oraz androgenowego nie jest tak łatwo rozpoznać. Wszystko rozpoczyna się od kilkunastu włosów więcej w zlewie lub na szczotce podczas codziennej toaletki. Jeżeli jednak zauważymy, że dzienna liczba włosów jakie tracimy znacznie przekraczać zaczyna 200, jest to oznaka, że z naszą fryzurą lub też ze skórą głowy dzieje się coś niepokojącego i należałoby podjąć starania mające na celu wyeliminowanie problemu.

Eksperci wyróżniają trzy główne fazy łysienia – pierwsza z nich może mieć charakter permanentny lub tymczasowy i charakteryzują się niewielkimi ubytkami włosów na pojedynczych obszarach głowy. Niemniej jednak, należy mieć świadomość, że jeżeli po zidentyfikowaniu takiego problemu nie podejmiemy dalszych działań prewencyjnych, takich jak na przykład terapii dermotrychologicznej czy też przeszczepu włosów, możemy stopniowo zbliżać się do fazy drugiej omawianego problemu zdrowotnego, w przypadku której nadmierne wypadanie włosów staje się coraz bardziej zauważalne, natomiast na powierzchni całej niemalże głowy widoczne stają się obszary, w których przez fryzurę prześwituje skóra. Jest to ostatni dzwonek, aby przestać bagatelizować bolączkę i podjąć specjalistyczne leczenie. W przypadku, gdy tego nie zrobimy, po kilku lub kilkunastu miesiącach możemy całkowicie pożegnać się z włosami – jest to faza trzecia łysienia.

Jeżeli pragniemy ukryć problemy zdrowotne spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, przebytymi chorobami, czy w końcu czynnikami zewnętrznymi będącymi poza naszą kontrolą, warto sięgnąć po specjalistyczną perukę naturalną lub też taką wykonaną z włókien syntetycznych odpornych na działanie wysokiej temperatury. Produkt taki skutecznie zamaskuje wszelkie niedociągnięcia oraz sprawi, że unikniemy nieprzyjemnych, a niekiedy nawet dość bolesnych komentarzy dotyczących stanu naszego uczesania, podczas gdy my będziemy mogli w pełni poświęcić się terapii mającej na celu przyspieszyć porost włosów oraz wzmocnić ich strukturę.

W naszym salonie uzyskają Państwo dostęp do najlepszej jakości produktów powstających z doskonałych materiałów charakteryzujących się nie tylko przepięknym wyglądem, ale i gwarantujących ponadprzeciętną żywotność. Oznacza to, że jeżeli tylko będą Państwo o nabyty produkt dbać w sposób odpowiedni – przede wszystkim stosując w tym celu zalecane przez nas preparaty i kosmetyki, posłuży on Państwu przez wiele długich miesięcy lub nawet lat bez konieczności wymiany na nowy. Jesteśmy święcie przekonani że przez ten czas uda się Państwu raz na zawsze uporać z łysieniem telogenowym, androgenowym lub plackowatym i będą Państwo mogli z dumą pochwalić się znajomym, rodzinie oraz kolegom z pracy bujną, lśniącą i sprężystą fryzurą. Zanim jednakże ten czas nadejdzie, chętnie pomożemy Państwu we wszelkich kwestiach związanych z perukami – począwszy od ich stworzenia od podstaw, poprzez konserwację, a na renowacji kończąc!

Klinika Włosa Secondhair.pl

https://secondhair.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here