Czym smarować tatuaż

0
1291
czym smarować tatuaż

Wykonywanie tatuaży w ostatnich latach stało się bardzo popularne, niemalże modne. Nikogo już to nie dziwi, coraz rzadziej podlega także jakiejkolwiek dyskryminacji z zawodowego punktu widzenia. Tatuaże bowiem zmieniły swoje oblicze, chętnie wykonywane są zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety w różnych przedziałach wiekowych. Wraz z tak dużym zainteresowaniem i popytem na usługi, wzrasta także liczba osób i salonów zajmujących się tatuażem.

Zanim jednak zapiszemy się na wykonanie wybranego wzoru, warto przekonać się czy jest to osoba godna polecenia, a także posiada odpowiednie umiejętności. Tatuaż źle wykonany może bowiem okazać się bardzo uciążliwy, a jego usunięcie bywa bolesne i kosztowne. Na takich usługach, jak wykonanie tatuażu z pewnością nie warto oszczędzać, lecz postawić przede wszystkim na jakość, ponieważ na naszym ciele pojawi się motyw, który pozostaje z nami na całe życie. Ludzie często decydują się na wykonanie motywów, które coś dla nich znaczą. Mogą to być daty, portrety, a także symbole o szczególnym znaczeniu. Wiele osób jednak wykonuje motywy, które po prostu im się podobają i ładnie wyglądają na poszczególnych częściach ciała.

tatuaż

Gotowej inspiracji można poszukać w internecie, bądź też wykonać samodzielny projekt

Czasami można połączyć w ciekawy sposób kilka różnych wariantów, jakie znajdziemy w internecie. Bez wątpienia nie warto kopiować pomysłów w całości, lecz dodać coś od siebie, motyw nieco zmodyfikować. Dobrze wykonane tatuaże prezentują się naprawdę doskonale, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na ich odpowiednią pielęgnację zaraz po wykonaniu. Wiele osób zastanawia się czym smarować tatuaż aż do zagojenia? Przede wszystkim powinny to być maści przeznaczone do tatuażu bądź bardzo popularne maści dostępnie w aptece, takie jak Alantan czy Bepanthen.

Po zakończeniu wykonywania tatuażu, osoba odpowiedzialna odpowiednio zabezpieczy tatuaż, nasmaruje go, a także zabezpieczy folią. Należy ją odkleić po 3-4 godzinach od zakończenia zabiegu i delikatnie przemyć. Tatuaż należy myć wodą z mydłem, unikać bieżącej wody czy pocierania gąbką. po umyciu należy go osuszyć delikatnie przykładając ręczniki papierowe. Nie należy wycierać go zwykłym ręcznikiem, ponieważ może dojść do naruszenia. W momencie, kiedy tatuaż zostanie dokładnie osuszony należy nałożyć warstwę maści, aby był on nawilżony. Taką czynność najlepiej wykonywać w ciągu dnia co 3-4 godziny, a także w nocy.

Jest to bardzo ważne na pierwszym etapie gojenia. Niestety w momencie, kiedy nie zadbamy odpowiednio o tatuaż świeżo wykonany, mogą pojawić się strupy, a w momencie, kiedy zaczną odpadać, wraz z nimi będzie znikał pigment i może to doprowadzić do zniszczenia tatuażu. Nie musimy jednak martwić się na zapas, że nie będziemy wiedzieć, w jaki sposób postępować ze świeżym tatuażem, ponieważ osoba wykonująca najczęściej udzieli nam kilku cennych wskazówek, aby utrzymać jak najlepszy efekt i aby gojenie następowało bez problemu.

tatuaż na udzie

Wiele salonów wykonuje także dopełnienie tatuażu w momencie, kiedy okaże się, że podczas gojenia zrobiły się strupy i część odpadła. Maści dostępne w aptekach nie są drogie i najczęściej mieszczą się w granicach kilku złotych. Tatuaże stały się bardzo popularną formą zdobienia ciała i cieszą się coraz większą popularnością z roku na rok. Kolejki do studia tatuażu cieszące się dobrą opinią najczęściej obejmują terminy na kilka miesięcy naprzód. Nie warto jednak być niecierpliwym, lecz poczekać na usługę naprawdę dobrego tatuażysty.

Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, kiedy chcemy wytatuować skomplikowany wzór, samodzielnie przygotowany projekt czy też chcemy ozdobić sporą część ciała. Takie zabiegi powinna wykonywać zaufana i doświadczona osoba, aby nas nie oszpecić. Właśnie dlatego na stronach internetowych, forach i portalach społecznościowych warto czytać opinie o studiach tatuażu i poszczególnych wykonawcach, a także prosić o porady. W takim wypadku zdecydowanie lepiej jest zaczekać nieco dłużej i zapłacić więcej niż zaryzykować oddaniem się w ręce niedoświadczonej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here