Czym leczyć grypę

0
955
czym leczyć grypę

Sezon zimowy sprzyja rozmnażaniu się chorób i infekcji. Wynika to z faktu, iż niezwykle łatwo jest organizm przeziębić, a co za tym idzie – mogą wstąpić powikłania w postaci grypy. Wbrew pozorom jest to bardzo niebezpieczna choroba, która nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego niezwykle istotne jest, żeby stanu chorobowego nie bagatelizować i podjąć jak najszybsze leczenie. Tylko dzięki takim działaniom możliwe jest szybkie pozbycie się przykrych objawów. W pierwszej kolejności warto odpowiednio się wygrzać.

Konieczny jest urlop zdrowotny, bowiem w omawianej sytuacji świadczenie pracy jest praktycznie niemożliwe. Wygrzewanie się w łóżku przez co najmniej dziesięć godzin dziennie stanowi niemal standard w walce z tą chorobą. Nie można również zapominać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów. Wzmacniają one organizm, przyspieszają metabolizm, jak również mają właściwości rozgrzewające. Szczególnie ten ostatni element jest bardzo istotny, bowiem podniesienie temperatury ciała do optymalnej wysokości pozwala na błyskawiczne wyleczenie choroby.

wirus

Ciężko jest znaleźć uniwersalną receptę na to, czym leczyć grypę

Należy wskazać, iż najlepsze rezultaty można osiągnąć jedynie wtedy, gdy nie jest konieczne wyjście do szkoły lub do zakładu pracy. W najkorzystniejszej sytuacji są osoby, które nie muszą w ogóle wychodzić z domu. Konieczne jest jednak optymalne nagrzanie wszelkich pomieszczeń, w których dana osoba przebywa. Grypę jest bardzo łatwo przeziębić, dlatego należy unikać zimnych pokoi i przeciągu. Wietrzenie powinno odbywać się jedynie wtedy, gdy chory nie przebywa w danym pomieszczeniu.

Jednocześnie warto sięgnąć po domowe sposoby na zwalczenie infekcji. Dobre rezultaty daje kuracja czosnkiem. Warzywo to od wielu lat znane jest jako skuteczny środek zwalczający wirusy i bakterie. Nie zaleca się jednak jedzenia surowych ząbków, bowiem zawierają one substancje drażniące dla podniebienia. Rekomendowanym rozwiązaniem wydaje się być usmażenie ząbków czosnku w tosterze. Mogą one wówczas stanowić pożywną przekąskę do chleba z masłem.

Bardzo często w walce z grypą stosuje się również syrop z cebuli

W pierwszej kolejności niezbędne jest obranie tego warzywa i pokrojenie go na kawałki. Następnie należy sporządzić zalewę z wody i miodu, po czym dodać odrobinę imbiru. Taki syrop po upływie odpowiedniej ilości czasu jest gotowy do spożycia. Ma on właściwości rozgrzewające, jak również zabija bakterie obecne w poszczególnych odcinkach przewodu pokarmowego. Naturalnym sposobem na wyzbycie się grypy są również bańki gazowe. Stawia się je na plecach.

cytryna

Zatrzymanie przepływu powietrza w obrębie wrażliwych tkanek pozwala na relatywnie szybkie wyssanie choroby z organizmu. W przypadku, gdy dana osoba boi się samodzielnie stawiać bańki gazowe, istnieje także ich bezogniowa odmiana. Są one relatywnie bezpieczne i mogą być stosowane także u dzieci. Wskazuje się jednak, że przed wyborem konkretnego produktu warto sprawdzić, czy jest on atestowany. Tylko wtedy istnieje pełna gwarancja bezpieczeństwa jego użytkowania. Obrzęki, które pozostają na plecach po stawianiu baniek, są niegroźne. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku, gdy nie ustępują przez dłuższy czas, warto zasięgnąć porady lekarskiej.

Swoistą ostatecznością w walce z grypą wydają się być antybiotyki. Ich skuteczność jest bardzo wysoka, jednakże wiele leków powoduje dotkliwe skutki zdrowotne, takie jak bóle w okolicach wątroby. Należy mieć jednak na uwadze, iż złośliwe szczepy wirusów możliwe będą do zwalczenia jedynie przy użyciu optymalnych środków farmakologicznych.

Dlatego zdecydowanie warto postawić na terapię antybiotykami wtedy, gdy inne środki nie pomagają. W miarę możliwości lekarz może również zlecić mniejsze dawki, które nie będą powodować znacznych środków ubocznych. Dobrym rozwiązaniem w okresie pobierania antybiotyku wydaje się być korzystanie z produktów osłonowych. Zapobiegają one szkodliwemu oddziaływaniu leków poprzez wzmocnienie mikroflory bakteryjnej żołądka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here