Tatuażowy dress code, czyli wszystko, co musisz wiedzieć, nim zdecydujesz się na pierwszy tatuaż

0
1766
Tatuażowy dress code

Tatuaże są modne, choć to truizm, to jednak nader trafny. Jednak wiele osób decyzje o swojej pierwszej dziarze podejmuje pod wpływem impulsu, a tak oczywiście nie powinno być. Zawsze trzeba pamiętać, że poniekąd jest to ozdoba na całe życie. Dlatego też ważne, aby była bardzo przemyślana. W dzisiejszym tekście przedstawimy Wam tatuażowy dress code, czyli wszystko, co musisz wiedzieć nim zdecydujesz się na pierwszy tatuaż.

Cena ma znaczenie

podroznik tatuaz

O pieniądzach podobno nie jest w dobrym tonie dyskutować, niemniej warto w przypadku tatuażu poświęcić zdań kilka kosztom. Musicie zdawać sobie sprawę, że tatuaże często są bardzo kosztowne, ale nie dlatego, że tatuażysta chce Was oszukać, ale dlatego, że on także musi poświęcić wiele czasu na naukę swojego zawodu, a swoją drogą narzędzia, tusz, do tanich nie należą. Swoją drogą tatuażyści muszą ciągle się szkolić i ćwiczyć swoje umiejętności, w końcu efekt i jednocześnie bezpieczeństwo klienta są najważniejsze. Dlatego tatuaże mogą kosztować nawet dobre kilka tysięcy złotych. Zatem, jeżeli nie dysponujecie taką kwotą, to lepiej dozbierać, niż oddać się w ręce amatora, który zamiast dzieła sztuki wytatuuje Wam dzieło wstydu. A przecież tatuaże są na całe życie, owszem można je usunąć, ale i taka usługa do tanich nie należy, a jeżeli chcielibyście, aby Wasz tatuaż został poniekąd „naprawiony” przez profesjonalistę, to musicie zdawać sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe, a i koszty wtedy mogą być naprawdę wysokie.

A czy to boli? Jasne, że tak!

Każdy z nas jest inny i każdy ma inny próg bólu. Są mężczyźni, którzy niemal umierają na przeziębienie, a podczas kataru są bardziej marudni niż dziecko z gorączką. Ale są też tacy, którzy mają za sobą porody kamieni nerkowych i uważają, że było to bolesne, ale nie aż tak tragiczne. Podobno kobiety są bardziej odporne na ból, w końcu wiele z nich ma wysoki próg bólu, ale i to zależy od konkretnego osobnika, a zasadniczo „osobniczki”. Niemniej trzeba zdawać sobie sprawę, że tatuaże są bolesne, jednak dla niektórych ból będzie „taki sobie”, a inni będą tylko powtarzać w myślach „kiedy koniec”. Oczywiście trzeba jeszcze pamiętać, że poziom bólu i jego natężenia ma związek z miejscem, na którym tatuaż jest wykonywany. Na rękach boli mniej, ale na łopatce już bardziej. Choć wszystko jest do przejścia, chyba, że rzeczywiście boicie się nawet małego zastrzyku, wtedy chyba lepiej sobie darować.

Pielęgnacja jest niezbędna

tatuaz

Ok, musicie jeszcze wiedzieć, że zaraz po wykonaniu tatuażu niezbędna jest jego pielęgnacja. Dlatego też przyda się Wam odpowiedni krem do tatuaży, który nawilża. Ale musicie też unikać wystawiania skóry na słońce. Niemniej o tym, jak dbać o dziarę, poinformuje Was tatuażysta, doradzi także jakie kremy czy maści sprawdzą się idealne. Oczywiście pielęgnacja nie jest jakoś specjalnie czasochłonna, nie mniej jest konieczna. Warto jeszcze pamiętać, że jeżeli będzie dbać o dziarę, to zdecydowanie dłużej kolor tuszu będzie intensywniejszy i nie będzie tak szybko blaknąć.

A co z pracą?

Mówi się, że nikt nie ma prawa decydować o naszym wyglądzie, choć to prawda, to musicie zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy pracodawcy tolerują tatuaże i niestety mają do tego prawo. Każda firma ma swoją politykę, a jeżeli konieczne jest w niej zachowanie najbardziej formalnego dress code, to niestety Wasz tatuaż może być przeszkodą w znalezieniu pracy. Nawet stewardessy muszą zakrywać swoje tatuaże. Oczywiście nie oznacza to, że nie możecie mieć dziar, ale nie mogą być one widoczne. Zatem, jeżeli zdecydujecie się na tatuaż np. na czole, albo też na szyi, to pracodawca może przysłowiowo na to kręcić nosem. Dlatego też taka decyzja musi być podjęta nie pod wpływem impulsu. Ale na pocieszenie powiemy Wam, że są i takie firmy, gdzie osoby z tatuażami traktowane są jako te z kreatywnością. Wtedy też to, że się wyróżniacie jest atutem.

Tatuaże są świetną ozdobą, ale i sprawiają, że możecie wyróżniać się z tłumu czy też pokazać swoją indywidualność. Dlatego też nie trzeba z nich rezygnować, ale warto zastanowić się nad miejscem ich wykonania. Na pewno twarz nie jest najlepszym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here