Wiele kobiet decyduje się na makijaż stały, czyli permanentny. Jest to idealne rozwiązanie dla pań, które nie mają rano czasu na zrobienie porządnego makijażu, uprawiają sporty wodne, często podróżują albo cierpią na alergię na kosmetyki.
Makijaż stały polega na wprowadzeniu do naskórka naturalnych, hipoalergicznych pigmentów. Technika podobna jest do robienia tatuaży, nie trudno się domyślić, że zabieg ten jest bolesny. Nie istnieje skuteczne znieczulenie, zwłaszcza kiedy robimy sobie kreskę na powiecie. Stosowane są maści z lidokainą, działają one jednak przez chwilę i nie są na tyle skuteczne, żebyśmy nie czuły bólu.
Makijaż stały pochodzi z Chin, na początku robiony był za pomocą pałeczek bambusowych, następnie za pomocą jedwabnych nitek – za pomocą tych narzędzi pod skórę kobiet wprowadzano naturalne barwniki. Makijaż permanentny na stałe wszedł do użycia, dzięki pokazom mody ze Stanów Zjednoczonych z roku 1984. Teraz możemy właściwie w każdym mieście umówić się na poprawę naszego wizerunku. Warto wcześniej poczytać opinie o usługach, wybierajmy tylko gabinety, które wykonują usługi profesjonalnie. Ważne są też narzędzia, które kosmetyczka stosuje, muszą być sterylne, gdyż zabieg jest inwazyjny i prowadzi do naruszenia ciągłości skóry.
Po zabiegu możemy odczuwać dyskomfort w okolicy miejsca, gdzie nakłuwano skórę. Mogą też pojawiać się strupki, nie należy ich dotykać ani drapać. Przez pewien czas unikamy opalania, kąpieli oraz moczenia malowanych miejsc. Zabiegi przeprowadza się w dwóch etapach, pierwszy zabieg polega na wprowadzeniu do ciała barwnika, na początku możemy mieć wrażenie, że nie wyglądamy tak, jakbyśmy chciały wyglądać.
Korekta, która jest drugim etapem zabiegu powinna już wyrównać efekt wizualny. Efekt ten dostosowany jest indywidualnie do potrzeb klientki, dobierany jest odcień, nasycenie oraz grubość kresek. To bardzo ważne, ponieważ nie wszystkim paniom pasuje każde rozwiązanie. Niektóre choroby są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu, na pewno jest to ciąża oraz cukrzyca, przyjmowanie leków z grupy antykoagulantów. Wiele pań, które są w ciąży chce przeprowadzić makijaż stały, nie jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy zależy nam na podrasowaniu swoich ust.
Po zabiegu na wargach – musimy przyjmować leki przeciw opryszczkowe, nie są one wskazane dla kobiet, które są w ciąży. Należy też zaznaczyć, że robienie makijażu permanentnego wiąże się z bólem oraz ze stresem, panie ciężarne powinny więc darować sobie niepotrzebne niepokoje i zgłosić się po porodzie na poprawę swojego wizerunku. Makijaż trzyma się przez pięć lat, po tym czasie możemy zdecydować się na odnowienie go. Permanentne brwi oraz rzęsy wybierane są często przez osoby, które utraciły te włoski w wyniku choroby lub po przebyciu chemioterapii. Na pewno wpłynie to korzystnie na samopoczucie oraz na wzrost pewności siebie.
ztuczne rzęsy są bardzo popularne, nie jest to drogi zabieg, nie jest też w żadnym stopniu bolesny ani inwazyjny. Kosmetyczna przykleja sztuczne włoski do naszych naturalnych rzęs. Zabieg jest dość precyzyjny, dlatego wymaga od nas leżenia nieruchomo przez parę godzin. Sztuczne rzęsy wytrzymują nawet miesiąc, jeśli właściwie o nie dbamy. Pielęgnacja sztucznych rzęs polega na codziennym czesaniu ich oraz delikatnym myciu twarzy. Nie zaleca się pogrubiać ich tuszem do rzęs, ponieważ zmywanie makijażu sprawi, że rzęsy będą krócej trzymać się na powiekach. Jeśli uważamy, że efekt jest zbyt mało wyrazisty możemy na korekcie rzęs poprosić o doklejenie dłuższych włosków lub zagęszczenie istniejących.