Nieodebrane połączenia od nieznanego numeru

Jeżeli zastanawiasz się kto chciał się z Tobą skontaktować, ponieważ widzisz kilka nieodebranych połączeń od nieznanego numeru wystarczy, że użyjesz wyszukiwarki i już możesz się dowiedzieć kto to był. Otóż, aktualnie na rynku, tzn. W internecie są dostępne wyszukiwarki numerów. Polegają one na przeszukiwaniu wszystkich dostępnych zasobów internetu, a jak wiadomo internet jest ogromnym źródłem wiedzy, dlatego wyszukiwarki z tego korzystają każdego dnia. Oczywiście używają one jedynie informacji, które są publicznie dostępne, dzięki czemu wyszukiwanie jest legalne i bezpieczne. Wszystko opiera się na szukaniu informacji, które są już dostępne w siecie, ale wyszukiwarki składają je w „jedno miejsce”. To sprawia, że możesz w bardzo łatwy sposób znaleźć czyjś numer.

Czy znajdę każdy numer?

Niestety nie każdy numer jest dostępny w bazie. Wynika to z tego, że internetowe wyszukiwarki bazują na informacjach, które już są w sieci i tylko te informacje mogą dalej wykorzystywać. Nie każdy zamieszcza swój numer na portalu społecznościowym. Jednakże ilość informacji w danej wyszukiwarce może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć, gdyż jest wiele możliwości wyszukania numerów. Na przykład osoba, która posiada własną działalność gospodarczą podała numer w spisie firm i już jej numer jest dostępny publicznie. Właśnie na takiej wiedzy opierają się internetowe wyszukiwarki numerów.

Dostępne numery

Większość numerów jest jednak dostępna w bazie, dlatego warto z tej wiedzy skorzystać. Nigdy nie wiadomo czy taka wiedza nie będzie nam bardzo potrzebna. Może się okazać, że to ktoś zza granicy chciał nas oszukać i naciągnąć na rozmowę. Gdybyśmy po prostu zwyczajnie oddzwonili mogłyby nas spotkać wysokie koszty. A tak z pomocą wyszukiwarki bez problemu odnajdziesz właściciela numeru lub przynajmniej dowiesz się z jakiego kraju do Ciebie dzwonił ze względu na numer kierunkowy.

 

https://whose-number-is-this.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *